Atrakcje

CENTRUM PAMIĘCI GENERAŁA HALLERA
W drewnianej willi mieszczącej się we Władysławowie przy ulicy Morskiej 6, która przed wojną była własnością gen. Józefa Hallera - mieści się obecnie Centrum Pamięci Generała Józefa Hallera i Jego Żołnierzy - pospolicie nazywane też Hallerówką.

PORT RYBACKI WE WŁADYSŁAWOWIE
Port rybacki we Władysławowie zbudowany został w latach 1935 - 38 i obecnie jest jednym z największych portów na Bałtyku. W roku 1952 portowi nadano urzędową nazwę - Władysławowo, aby upamiętnienić fort wojenny zbudowany w XVII w. na polecenie króla Władysława IV.
Port we Władysławowie położony jest na otwartym morzu i jest jednym z bardziej nowoczesnych, jeśli chodzi o wyposażenie, obsługiwanie kutrów rybackich, połowy i związane z nimi całe zaplecze przetwórcze. Pełni również funkcję żeglarskiej mariny. Jednostki pływające mogą się tutaj zaopatrzyć w paliwo, wodę, prowiant, dokonać niezbędnych napraw i remontów, zaś ich załogi - korzystać z energii elektrycznej, pryszniców i węzłów sanitarnych.
W okresie letnim jest bazą dla rejsów wycieczkowych po morzu dla turystów.
We Władysławowie przez cały rok organizowane są też wyprawy na połów dorsza wędką. Jest to nie lada atrakcja dla wszystkich, którzy lubią łowić ryby.

ALEJA GWIAZD SPORTU
Powstała w bliskim sąsiedztwie Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Cetniewo, promenada prowadzi na plażę, kryje 48 mosiężnych gwiazd umieszczonych w granitowych płytach, a na każdej gwieździe jest wygrawerowane imię i nazwisko oraz dyscyplina sportu
Co roku w Alei Gwiazd honorowani są nowi sportowcy (m.in. Irena Szewińska, Jerzy Kulej, Mateusz Kusznierewicz, Sylwia Gruchała którzy w sposób szczególny zasłużyli się dla Festiwalowi towarzyszą liczne imprezy oraz programy artystyczne.
Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Cetniewo dysponuje kortami tenisowymi o nawierzchni ziemnej oraz kortem na hali, boiskami sportowymi, pływalnią, posiada wypożyczalnię sprzętu sportowego.

KORONA HIMALAJÓW
We Władysławowie, przy Alei Gwiazd Sportu stanęło 6 skalnych płyt symbolizujących 6 ośmiotysięczników, które zdobyli Polacy. Docelowo ma ich być 14. Pomnik zbudowano z bloków piaskowca, który specjalnie przywieziono ze Szwecji. Poszczególne skały mają od 2,5 do 4 metrów wysokości. Na każdej płycie co roku będą pojawiać się mosiężne tablice z informacją, kto i kiedy zdobył dany szczyt. Pierwsza tablica poświęcona została wejściu na Mount Everest przez Eugeniusza Chrobaka i Andrzeja Marciniaka.

OCEAN PARK
na ulicy Żwirowej został otwarty jedyny w Polsce "Ocean Park". Największą atrakcją Ocean Parku jest 34 metrowy Płetwal Błękitny, oraz dziesiątki innych ssaków morskich i oceanicznych oraz ryb, takich jak: Kaszalot, Rekin Wielorybi, Żarłacz Biały, Kałamarnica olbrzymia i inne. Wszystkie eksponaty są naturalnych rozmiarów.

DOM RYBAKA
To monumentalna budowla  z lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia, zbudowana została jako hotel dla rybaków. Jej wysoka, strzelista wieża jest punktem charakterystycznym Władysławowa. Dom Rybaka to dzisiaj siedziba władz miasta. Wieża jest doskonałym punktem widokowym na Zatokę Pucką, Półwysep Helski i klifowe wybrzeże aż do Rozewia. Taras widokowy jest na wysokości 45 metrów.

LUNAPARK SOWIŃSKI
Przy. ul. Gen. Józefa Hallera znajduje się Lunapark Sowiński, w którym można skorzystać z młyna widokowego, gokartów oraz wiele różnych karuzel . Istnieje także możliwość przejażdżki „ciuchcią” szosą Władysławowo – Jastrzębia Góra.

MUZEUM MOTYLI
Muzeum mieści się w wieży widokowej Domu Rybaka

TOR KARTINGOWY
Tor we Władysławowie ma 350 metrów długości i 8-9 metrów szerokości. Posiada wyprofilowane zakręty i żwirowe pułapki. Tor dysponuje gokartami o różnej mocy silnika przystosowanymi zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Latarnia morska Rozewie 2
Latarnia Morska Rozewie
Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie - Korona Himalajów
Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie - Korona Himalajów
Dom Rybaka Władysławowo
Dom Rybaka